I Zimowy spacer po Nowej Rudzie

W niedzielę, 24 lutego 2013r. kol. Czesław Dominas poprowadził nas i członków zaprzyjaźnionego Koła PTTK pn. “Ducha Gór Liczyrzepy” z Dusznik Zdroju na niezwykły spacer po równie niezwykłej Nowej Rudzie.

24 lutego br. członkowie zaprzyjaźnionego koła z Dusznik  przyjechali do Nowej Rudy. Wspólnie z mieszkańcami oraz gośćmi z okolic, pod kierunkiem przewodnika – Czesława Dominasa przeszli ulicami miasta. Spacer, w którym wzięło udział 31 osób rozpoczął się od centralnego miejsca jakim jest noworudzki rynek. P.Czesław Dominas w bardzo ciekawy sposób przedstawiał oglądane miejsca oraz dzieje grodu nad Włodzicą. Spacer stanowił zapowiedź działań jakie noworudzkie koło PTTK planuje wpisać w cykliczny kalendarz rocznych wydarzeń. Spore zainteresowanie tego typu działaniami turystycznymi powoduje, że plan kolejnych spacerów, rajdów i wycieczek noworudzkiego koła PTTK wciąż jest rozbudowywany. Już na tę sobotę, 2 marca zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczce do Walimia celem zwiedzenia kompleksu “Włodarz”.

(fot. E.Bisikiewicz, E.Lada)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje z naszych wypraw. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.