I Rajd Niepodległości

Polacy w różny sposób obchodza święto niepodległości. Koło PTTK „ Gwarków Noworudzkich” też przyłaczyło się na swój sposób do podkreślenia ważności tego święta. 11.11.2014. został zorganizowany pierwszy rajd niepodległościowy na trasie Jugów – Rymarz – Włodyka – Ludwikowice. W rajdzie wzięło udział prawie 30 osób.

Uczestnicy na zmianę nieśli biało-czerwona choragiewkę. Grupę tworzyły osoby w różnym wieku. Najbardziej cieszyło wędrowanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupcu. Trasa rajdu była podporzadkowana zdarzeniu jakie miało miejsce w Ludwikowicach. Był to bieg na trasie 11km , w którym uczestniczyła Ela Bisikiewicz, prezes naszego koła. Po drodze zaobserwowaliśmy dziwne zachowanie przyrody. Zwykle o tej porze, rosnace w lesie osty sa już uschnięte i większość tak wygladała. Natomiast przy drodze napotkaliśmy jeden oset całkowicie zielony, przygotowujacy się do kwitnienia. Panujaca pogoda z wysokimi temperaturami zaburza funkcjonowanie przyrody. Rajd przebiegał spokojnie i pogodnie. Tradycja stał się udział osób nie będacych członkami naszego koła, co nas bardzo cieszy. Po około 4 godzinach dotarliśmy do Ludwikowic. Dla młodzieży zostało rozpalone ognisko, a dorośli odpoczywali przy stolikach na tyłach Gminnego Ośrodka Kultury. Dziękujemy uczestnikom za udział w rajdzie.

Relację przygotował: Czesław Dominas

Zdjęcia: Edward Lada, Jan Okoński