Na Sokolim Garbie

W dniu 06.08.2016 r. niestrudzona grupa sześciorga Gwarków Noworudzkich wyruszyła na spacer od ulicy Teatralnej, koło Szpitala Brackiego i dalej działkami na Sokoli Stok.

Po drodze zbieraliśmy maliny , jeżyny oraz grzybki ( jajecznica smakowała) i dotarliśmy do krzyża, co przypomniało nam już odbyty kiedyś rajd „szlakiem jeżynowym”, (przy jeżynach ktoś ustawił kilkanaście uli pszczelich). Podczas odpoczynków podziwialiśmy panoramy Gór Sowich. Na Sokolim Garbie znaleźliśmy przygotowane patyki na kiełbaskę i miejsce na ognisko. Rozpaliliśmy ogień i rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek i jabłek. Podczas posiłku podziwialiśmy panoramę Gór Orlickich – błyszczacy wyciag krzesełkowy na Zieleńcu, Ptasi Szczyt, wyrobisko kamieniołomu na Gardzieniu oraz latajacego nad nami czarnego bociana. Po odpoczynku zeszliśmy do Włodowic i powróciliśmy niebieskim szlakiem przez Drogę Młyńska do Nowej Rudy.

Spacer opisał i zdjęcia wykonał Edek Soja.