A więc mamy już 5 lat!

20 stycznia 2018 roku nasze Koło obchodziło pierwszy ważny jubileusz – 5 lat działalności. Z tej okazji w resturacji “Rycerska” w noworudzkim MOK-u (a więc tam, gdzie się to wszystko zaczęło) zebrali się nasi działacze, członkowie obecni i byli oraz wszyscy, którzy z nami współpracują od początku istnienia. Wśród “Gwarków” zatem sawsze serdecznie witamy “AniKije” z Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem kol. Anny Szczepan oraz opiekunów Szkolnych Klubów Turystycznych – kol. Jana Okońskiego (SKKT PTTK Szkoły Podstawowej nr 7) oraz kol. Edwarda Ladę (do niedawna współopiekun SKKT PTTK Szkoły Podstawowej nr 3). Nasze spotkanie zaszczycili przedstawiciele władz Oddziału “Ziemi Kłodzkiej” z Kłodzka: kol. Piotr Wojnarowski – Prezes Zarządu, kol. Witold Telus – wiceprezes zarządu (a także sekretarz Koła), kol. Piotr Pawlukiewicz – członek Zarządu.

Spotkanie otwarła Prezes Zarządu Koła, kol. Elżbieta Bisikiewicz, witając zebranych. Po przywitaniu gości nastąpił ciepły posiłek, a po nim głos zabrali przedstawiwciele Zarządów Oddziału i Koła. Prezes Koła odebrała z rąk Prezesa Oddziału list gratulacyjny oraz pamiątkę – Kronikę Kłodzka. Głos zabrał pomysłodawca i inicjator działalności Koła, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, kol. Czesław Dominas. Przypomniał historię powstania Koła a także osoby, które współdziałały przy jego reaktywacji.

Szczególnym momentem było nadanie “szlifów” przodownickich kol. Andrzejowi “Góralowi” Wiśniewskiemu. To już piąty Przodownik Turystyki Górskiej w naszym kole! Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w krzewieniu turystyki wśród młodszych i starszych. Kolega Andrzej już nie raz dowiódł że jest doskonałym gawędziarzem i z ogromną odpowiedzialnością kieruje grupą turystyczną. Swój tytuł odebrał jednak po pewnym ciekawym “chrzcie”. Trzeba było rozpruć “turystyczną żmiję” i rozdać “obowiązkowe krówki szlakowe” – naszą nową, świecką tradycję.

Do końca spotkania było już zupełnie swobodnie – tańce, hulanki, swawole…

Przed nami kolejne lata działalności, a zatem wszystkim “Gwarkom” pozostaje życzyć – widoczności na szlaku!

Relacja filmowa we Flesz Info
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia z życia Koła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.