Przedświąteczne spotkanie opłatkowe

18 grudnia 2022 w noworudzkiej restauracji “Ratuszowa” miało miejsce bardzo ważne spotkanie. Członkowie naszego Koła, na czele z Zarządem i aktywem w osobach: Prezes Zarządu – Witold Telus, Skarbnik – Edward Soja, Członek Zarządu – Jarosław Zychowicz, Czesław Dominas – Członek Honorowy, Elżbieta Bisikiewicz – szefowa noworudzkiego Referatu Promocji i Turystyki, Anna Szczepan – szefowa Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Przodownicy Turystyki – Edward Lada, Andrzej Wiśniewski i pozostali członkowie i sympatycy Koła – spotkali się z zaproszonymi Gośćmi, w szczególności:
Panem Tomaszem Kilińskim – Burmistrzem Miasta Nowa Ruda
Panem Andrzejem Behanem – Przewodniczącym Rady Miejskiej
Evą Kolinkovą – Przewodniczącą Koła KCT z Broumova
wraz z członkami KCT.
Kłodzki Oddział PTTK “Ziemi Kłodzkiej” reprezentowali:
Wiceprezes Zarządu, Piotr Wojnarowski,
Sekretarz Zarządu, Wiesław Tarnawski
oraz (obecny zdalnie), na spotkaniu z KCT na Górze Wszystkich Świętych – Prezes Zarządu, Krzysztof Kaszuba.

Spotkanie miało na celu podsumowane dotychczasowej współpracy samorządowców i grup turystycznych oraz wspólne plany na nadchodzący rok 2023. Omówiliśmy wspólne pomysły, na przykład realizację projektu “Korona Nowej Rudy”, “Jesień na Granicy”, “Polsko-czeskie spotkania” oraz wiele innych przedsięwzięć.