Spotkanie rocznicowe w MOK-u

Dnia 25 stycznia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się okolicznościowe spotkanie członków Koła PTTK im. “Gwarków Noworudzkich” w Nowej Rudzie wraz z zaproszonymi gośćmi. Okazja spotkania była pierwsza rocznica powołania Koła.

Wśród zaproszonych gości powitaliśmy między innymi:

– Burmistrza Miasta Nowa Ruda, pana Tomasza Kilińskiego,
– Wiceburmistrz Miasta Nowa Ruda, pania Marzenę Wolińska,
– Przewodniczacego Rady Miejskiej w Nowej Rudzie, przewodnika górskiego i członka PTTK, pana Andrzeja Behana,
– Prezesa Zarzadu Oddziału PTTK “Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku, pana Marka Krzana,
– Redaktora Naczelnego Tygodnika “Noworudzianin”, pana Stanisława Mroza,
– Przewodniczaca Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pania Annę Szczepan.

O godzinie 18:00 Prezes Zarzadu Koła PTTK w Nowej Rudzie, Elżbieta Bisikiewicz rozpoczęła spotkanie, witajac uczestników. Przypomniała krótko historię powstania naszego Koła, po czym głos zabrał Sekretarz Zarzadu Koła, Witek Telus. Przedstawił sprawozdanie ze zorganizowanych imprez krajoznawczo-turystycznych w roku 2013, w formie pokazu audiowizualnego. Po prezentacji głos zabrała Wiceprezes Koła, Beata Szałęga przedstawiajac sprawozdanie z działalności kulturalnej i renowacyjnej. Przypomniała o zorganizowanej imprezie masowej pod nazwa “Noc Świętojańska”, o nawiazaniu współpracy z Klubem Czeskich Turystów z Broumova a także o przeprowadzeniu akcji odnowy szlaku żółtego biegnacego przez Nowa Rudę. Odczytano nadesłane droga e-mailowa wyrazy uznania od Przewodniczacego Komisji Turystyki Górskiej PTTK (Oddział Sudecki).

Na koniec części oficjalnej wystapił Prezes Oddziału “Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku, Pan Marek Krzan, składajac gratulacje członkom Koła za aktywna pracę na rzecz wspierania turystyki a także wręczył Srebrna Odznakę PTTK naszemu koledze – Przodownikowi Turystyki Górskiej, Czesławowi Dominasowi. Po wzniesieniu okolicznościowego toastu zebrani zostali poczęstowani symbolicznym tortem „urodzinowym”, co dało poczatek drugiej – już mniej oficjalnej części spotkania.

Organizatorzy spotkania pragna podziękować:

– Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda za udostępnienie punktu Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie na potrzeby funkcjonowania punktu kontaktowego koła,
– Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, panu Wojciechowi Kołodziejowi, za użyczenie sali,
– Właścicielowi Restauracji „Rycerska”, pani Marii Michałek, za pomoc w organizacji poczęstunku i użyczenie zastawy stołowej,
– Panu Andrzejowi Kopaczowi, właścicielowi firmy „KOPACZ REKLAMY” za przekazanie wspaniałego bannera z logo naszego Koła, który można było podziwiać podczas całego spotkania,
– Panu Stanisławowi Mrozowi, Janowi Zielińskiemu, Markowi Gałowskiemu za roztoczenie patronatu medialnego nad działalnościa naszego Koła,
– Panu Pawłowi Gorczycy, za wspieranie naszych eskapad od strony logistycznej

oraz wszystkim ludziom dobrej woli, bez których nasza działalność byłaby bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa.

(fot.: E.Bisikiewicz, E.Lada)