Błędne Góry Stołowe

20-09 koło turystyczne Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Izy Muler i Karola Maliszewskiego wraz z grupa PTTK Gwarków Noworudzkich (razem 33 osoby)wyruszyła odkrywać uroki Gór Stołowych.

W trasę ruszyliśmy spod Kudowy Zdrój,skad przez Jakubowice udaliśmy się do Pstrażnej,zwiedzać Skanen Pstrażna czyli Muzeum Kultury Ludowej Podgórza Sudeckiego.
Następnym punktem była pobliska smażalnia pstragów,jednak wśród młodzieży w menu królowały frytki.Tradycyjny konkurs wiedzy turystycznej wygrali Marcel Hula i Kamil Biniek 10 pkt.
Na boisku,obok ciekawego ewangielickiego kościoła,odbył się zacięty mecz piłki nożnej zakończony remisem 3:3.Zadowoleni piłkarze i kibice ruszyli w dalsza trasę zdobywać urokliwe i tajemnicze Błędne Skały.Labirynty,skalne figury,ciasne przejścia wszyscy przeszli ,,bez problemu”.Jeszcze minęliśmy Ostra Górę,skad skierowaliśmy się do Pasterki,mety naszego rajdu.

Duża grupa młodych turystów pierwszy raz brała udział w rajdzie i należy ich pochwalić za zdyscyplinowanie i aktywny udział w wycieczce.Dziękujemy i zapraszamy na następne rajdy.

(zdjęcia i relację przygotował kol. Edward Lada)

20.09.2014 Kudowa Zdrój-Jakubowice S13 5 nie
20.09.2014 Jakubowice-Pstrażna skansen S13 4 nie