Majówka w Górach Sowich

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zaplanowało 01 maja uroczyste otwarcie sezonu turystycznego 2016 r. na Wielkiej Sowie, dlatego Gmina Nowa Ruda w połaczeniu z Kołem PTTK Gwarków Noworudzkich aktywnie właczyła się w ta inaugurację.

Grupa wyruszyła z Przełęczy Jugowskiej i żółtym szlakiem przez Kozie Siodło zawędrowaliśmy na najwyższy szczyt Gór Sowich Wielka Sowę (1015 m npm.). Uroczyste przecięcie wstęgi, koncert noworudzkiego zespołu “Bieguni”, zjazdy na linie z wieży, sezon rozpoczęty. Po części koncertowej i konsumpcyjnej, obowiazkowa wizyta w schronisku Sowa.

Wielka Sowa, schroniska, parkingi pękały dziś z nadmiaru turystów. Słowa uznania należa się uczestnikom naszej wycieczki z Poznania, mamie z trójka synów (najmłodszy 7 lat), którzy wczoraj 30-04 zdobyli Ślężę, dziś Wielka Sowę i do Korony Gór Polskich, będa zdobywać następne szczyty. Na Przełęczy Sokolej zakończyliśmy nasza udana majówkę.

Dziękujemy.

2016.05.01 Przełęcz Jugowska- Kozie Siodło S.11 3 tak