Sowia Wysoka Komisja

Komisja Turystyki Górskiej PTTK oddział Ziemi Kłodzkiej na 23-24 wrześniazaplanowała wyjazdowe posiedzenie w schronisku “Sowa” w Sokolcu . Zostałoto połaczone z wycieczka, organizowana przez Gwarków Noworudzkich na trasie: (23-09) Świerki Dolne – Gontowa – Sokolec – schronisko Sowa, (24-09) Schronisko Sowa – Wielka Sowa – Kozie Siodło – Ludwikowice-Molke – Ludwikowice PKP.

Pierwszego dnia poczatkowo przebiegało bez zakłóceń, prawdziwki, podgrzybki, sztolnia Gontowa, lecz przy podejściu pod Przełęcz Sokola rozpoczęłysię opady deszczu, połaczone z silnym wiatrem (podczas podejścia pod Orła świstało i gwizdało, że hej). Mimo peleryn przeciwdeszczowych do schroniska Sowa dotarliśmy dość przemoczeni.

Po posiłku obrady pod przewodnictwem Piotra Janowskiego przebiegły sprawnie. Drugiego dnia część grupy zdobyła Wielka Sowę, pozostali czekali na Kozim Siodle. Lisimi Skałami i Grabina dochodzimy do Jugowa, skad droga dochodzimy do wzgórza ,które było tematem filmu Bogusława Wołoszańskiego “Skarby III Rzeszy” – Skarb łysego wzgórza. Kolejno mijamy była elektrownię i Kopalnię Wacław, dochodzac do stacji kolejowej Ludwikowice Kłodzkie, mety naszego wędrowania. Za rok we wrześniu posiedzenie komisji prawdopodobnie odbędzie się w schronisku Jagodna.

Edek Lada

23.09.2017 Świerki Dolne-Gontowa S.11 5 tak