Piknik pod Włodzicka Góra

W dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej grupa Gwarków postanowiła zdobyć Włodzicka Górę 757 m npm ,zaliczana do Korony Sudetów Polskich oraz do odznaki regionalnej “Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej”.

Pierwszym zaskoczeniem było ukwiecenie białymi kwiatkami noworudzkich peronów. W Świerkach “Najpierw powoli jak żółw ociężale, ruszyła maszyna turystów ospale”, lecz Malina z Ewa ruszyły z kopyta, by po chwili być już na samym szczycie Włodzickiej Wieży. Majówkę pod wieża czas było zaczać: kiełbaski, herbata, kawa (Jędrek tachał czajnik, wodę, grilla, i 2 wiernych towarzyszy Lucka i Tolę, “nowych członków koła”). Z majowym humorem ruszyliśmy w dalsza drogę, przez Krępiec w stronę domu. Góry Sowie podziwialiśmy w całej krasie, a wieża na Wielkiej Sowie błyszczała w słońcu z daleka. Cała trasa urzekała nas swoim pięknem, włacznie z piękna panorama Nowej Rudy z Sokolego Stoku. Co miłe i dobre się szybko kończy, więc po dojściu do rynku rozeszliśmy się do domów, z zapewnieniem spotkania się na następnej wycieczce.

Zapraszamy.

Gwarkowie